Avermedia

Avermedia to firma, którą bez wątpienia można nazwać prekursorem projektowania i produkowania urządzeń zdolnych do przechwytywania różnorodnych obrazów z konsol. Firma Avermedia posiada w swojej ofercie kilka rozwiązań tego typu, które naprawdę zasługują na uwagę. Jednym z bardziej znanych urządzeń tego typu jest Avermedia Live Gamer Portable, choć oczywiście nie tylko. Początkowo firma ta zajmowała się jedynie rozwijaniem technologii cyfrowego video. W późniejszych latach obszar ten zaczął się jednak poszerzać np. o zaawansowane moduły TV do laptopów czy sieci monitoringu. W ostatnich latach Avermedia zaskakuje rozwiązaniami związanymi z niezwykle łatwą dostępnością do telewizji mobilnej. Rozwinęła się m.in. oferta iSource, w której głównymi produktami są tunery TV, które nie wymagają instalacji, a także Vilary, zwłaszcza dla użytkowników Maków, którzy chcieliby przejść z odbierania sygnału analogowego do cyfrowego. Są to rozwiązania idealne dla tych osób, które często podróżują. Firma ta istnieje na rynku od ponad niespełna 30 lat.

Avermedia to firma, która powstała w roku 1990. Została założona przez Michaela Kuo, który zgromadził wokół siebie grupę specjalistów i miłośników nowych technologii. Firma ta bardzo szybko została doceniona i w lipcu 1996 roku otrzymała certyfikat ISO 9002. Avermedia to firma, która nie próżnowała i wciąż zakładała nowe siedziby, m.in. w Tajlandii, w Paryżu czy w Holandii. W roku 2007 firma nominowana jest do prestiżowych nagród, które zresztą zdobywa. Każdy kolejny rok przynosił tej marce nowe wyróżnienia, ale również stawiane były przed nią wyzwania, któremu zawsze była w stanie podołać.

Co oferuje avermedia? Początkowo działalność firmy opiera się głównie o rozwiązania technologii cyfrowego wideo. W kolejnych latach w ofercie firmy zaczęły pojawiać się również kamery do dokumentów, a także moduły TV do laptopów. Charakterystyczne dla tej marki są: bardzo dobra jakość oraz stosunkowo niska cena, jak za produkty tej klasy. Producent dba również o środowisko, ergonomię, a także komfort użytkowania.