Czym zajmuje się urolog Gdańsk?

Większość kobiet pamięta o w miarę systematycznych wizytach u różnych lekarzy. Panie przynajmniej raz w roku odwiedzają ginekologa i w jego gabinecie sprawdzają swój układ moczowo-płciowy, badają piersi i poznają stan własnego zdrowia. Mężczyźni często sądzą, że im takie badania są zupełnie niepotrzebne, dlatego z nich rezygnują. W końcu ginekolog zajmuje się wyłącznie kobietami, więc przedstawiciel płci męskiej nie może odwiedzić jego gabinetu. A przecież spokojnie jest w stanie udać się do innego lekarza, jakim będzie urolog Gdańsk. W jakich sytuacjach i momentach pomaga właśnie ten specjalista?

Z jakim problemem udać się do urologa?

Każdy urolog zajmuje się męskim układem moczowo-płciowym. Najczęściej leczy stany zapalne, które mogą się pojawiać poprzez stosowanie niewłaściwych prezerwatyw lub nieodpowiednią pielęgnację. Z infekcjami radzą sobie pewne lekarstwa, które mężczyzna musi po prostu przyjmować. Oprócz tego lekarz pomoże mu pozbyć się problemu nietrzymania moczu. Z taką dolegliwością walczy wbrew pozorom wielu mężczyzn, a najczęściej mają z nią do czynienia starsi panowie. Nietrzymanie moczu jest bardzo niekomfortowym schorzeniem, dlatego urolog Gdańsk pozwala całkowicie się go pozbyć. Radzi również, jak zawalczyć z całkowitą impotencją. Nierzadko jej przyczyną są schorzenia psychiczne i w takich przypadkach urolog może skierować swojego pacjenta do psychologa bądź seksuologa. Czasem tylko długotrwała terapia pozwala odkryć sedno i konkretną przyczynę problemu, a później się go pozbyć.

Oczywiście z urologiem również można porozmawiać o różnych kwestiach i je omówić. Lekarz podpowiada, jak dobrać właściwe środki antykoncepcyjne, a których z nich należy unikać. U niektórych mężczyzn lateksowe prezerwatywy mogą wywoływać stany zapalne i będzie to oznaka alergii. urolog Gdańsk radzi wtedy zmienić środek antykoncepcyjny na inny, który nie wywoła uczulenia. A nawet dzięki takiej prostej zmianie wielu mężczyzn jest w stanie uniknąć infekcji intymnych i zakażenia układu moczowego, które są nieprzyjemnymi dolegliwościami.