Dezynfekcja rąk

Mycie i dezynfekcja czyli odkażanie rąk są najważniejszymi czynnościami w zapobieganiu zakażeniom. Zabiegi higieniczne rąk redukują znacznie ryzyko przeniesienia mikroorganizmów patogennych, co ma olbrzymie znaczenie w takich miejscach ja placówki służby zdrowia, ale również zakłady przetwórstwa spożywczego, kuchnie, restauracje i tak dalej. Najlepiej w tym celu używać takiego produktu jak żel Purell Warszawa, który jest najlepszym żelem do dezynfekcji na rynku.

Dezynfekcja rąk jest bardzo ważna.

Higiena rąk prowadzi do usunięcia zanieczyszczeń fizycznych, substancji organicznych z rąk. Redukuje florę przejściową i florę stałą skóry. Największe zagrożenie stanowią mikroorganizmy chorobotwórcze, które mogą przedostawać się na skórę rąk pracowników przemysłu gastronomicznego, mającego bezpośredni kontakt z żywnością i na niej bytować. Dlatego też w celu umożliwienia bardzo precyzyjnej higieny dłoni, wszelkie zabiegi higieniczne dłoni musi poprzedzać obowiązkowe, wcześniejsze zdjęcie biżuterii, obrączki, zegarka, zmycie lakieru i obcięcie paznokci. Najlepiej dezynfekować ręce takimi produktami jak żel purell warszawa. Zabieg ten oznacza redukcję flory przejściowej na skórze rąk za pomocą preparatów dezynfekcyjnych. Higieniczną dezynfekcję rąk stosuje się przed zabiegami leczniczymi, badaniem, pielęgnacją po zdjęciu rękawic ochronnych i po każdym kontakcie z pacjentem, zanieczyszczonymi przedmiotami i sprzętem, po kontakcie z materiałem zakaźnym, wydzielinami i wydalinami. Higieniczna dezynfekcja rąk nie zawsze musi być poprzedzona higienicznym myciem rąk. Natomiast nigdy nie można pominąć odkażania rąk. Pierwsza zasada mówi, że higieniczne odkażanie skóry powinno być ostatnim etapem higieny rąk przed przyjściem do pacjenta i pierwszym po odejściu od niego.

Odkażać ręce należy takimi produktami jak żel purell warszawa. Są to najlepsze produkty do dezynfekcji rąk na rynku. Częste zabiegi mycia i odkażania rąk wysuszają skórę. Taki długotrwały stan naraża użytkowników na odczyny alergiczne i stany zapalne skóry. Aby zmniejszyć negatywny wpływ stosowanych antyseptyków i mydeł należy możliwie najczęściej a przynajmniej raz dziennie na zakończenie pracy stosować preparaty do pielęgnacji i natłuszczenia skóry.