Drukowanie płyt na zamówienie

Jeżeli chodzi o motywy, jakie to mogą być przedstawione na płytach to mamy tu całkowitą dowolność. Co istotne możemy tworzyć najbardziej oryginalne, wielokolorowe projekty tak tematycznie związane z danymi na nośniku, jak i każdymi dowolnymi. Drukowanie na płytach to takie przedsięwzięcie, gdzie za pomocą odpowiedniej drukarki możemy nanieść na płytę wszystko, włącznie z naszymi zdjęciami. Drukowanie na płytach to świetny pomysł na umieszczenie na płytce pięknych widoków, krajobrazów, tego co nam się podoba. Ponadto drukowanie na płytach jest usługą wcale nie drogą i dlatego warto skorzystać z takiej oferty.

Formaty przesyłane do druku

Co ciekawe każdy może tu za pośrednictwem Internetu złożyć zamówienie na taką płytę z nadrukiem. Wystarczy tylko odszukać firmę, jaka to nam zagwarantuje taką usługę. Tutaj najtrafniejszym sposobem jest wysłanie (przykładowo przez e-mail) projektu własnego pomysłu. Może to być zdjęcie o określonym formacie i nie musimy się tu martwić o to, że wysyłamy wówczas zdjęcie kwadratowe, czy prostokątne.

Na płycie takie foto będzie pokrywało całą jej powierzchnię. Pliki takie możemy przesyłać w najróżniejszych formatach:

– jpg

– png

– bmp

– tiff

– psd

– psf

Z tego wynika, że też specjalnie nie musimy się martwic o to jaki to typ zdjęcia jest przewidziany, by potem trafił na drukowanie na płytach. Jest to usługa odnosząca się do pełno-kolorowego fotograficznego pigmentowego nadruku, przez co jakość jest tu na wysokim poziomie, barwy są wyraziste, a całość niezwykle trwała.

Oczywistym jest, że kiedy zamawiamy taką płytę z nadrukiem to często oferowana jest nam dodatkowo koperta, albo pudełko.

W przypadku koperty, mówimy o egzemplarzu z okienkiem, gdzie to właśnie widzimy taki nadruk zanim wyciągniemy płytę. Pudełko z kolei może zawierać także wkładkę papierową z motywem, który to ściśle wiąże się z tym co też zostało naniesione na płytę. Wówczas to będziemy zobligowani do dodatkowej opłaty. Warto też się zorientować jakiego to producenta płytę CD, czy DVD wybieramy, choć zapewne będzie to produkt dobrej firmy.