Implantologia – dziedzina zajmująca się wprowadzaniem implantów

Implantologia jako dziedzina stomatologii pomaga przede wszystkim pacjentom w uzupełnieniu ubytków zębowych. W jej zakresie wykonywane są zabiegi wszczepienia implantów zębowych a wykorzystywany jest w tym celu implant z tytanu oraz korony po9rcelanowej. Wszczepienie śruby tytanowej, która jest wkręcana w kość żuchwy wymaga stosownego przygotowania pacjenta, jak również wykonania niezbędnych badań.

 

Każdy pacjent kwalifikujący się do wykonania zabiegu wszczepienia implantu zębowego może liczyć na stosowne uzupełnienie na stałe ubytków w uzębieniu. Trwałość takiego rozwiązania jest nieograniczona, dzięki czemu osoby z nielicznymi ubytkami decydują się na takie rozwiązania i dbając tym samym o swój ładny, estetyczny uśmiech. Co więcej implanty są bezpiecznym rozwiązaniem, dlatego osoby, które są zakwalifikowane do zabiegu tego typu i stosujące się do zaleceń lekarskich, nie muszą się martwić o to, że implant zaszkodzi ich zdrowiu. Tytan jest surowcem wykorzystywanym od dawna w implantologii. Ponieważ jest akceptowany w większości przypadku przez organizm ludzki jest materiałem wykorzystywanym również w przebiegu leczenia skomplikowanych złamań kości w ciele człowieka. Dlatego też wykorzystanie śruby tytanowej w stomatologii jest tym, co jest w stanie zapewnić pacjentowi komfort, że dzięki niemu stała konstrukcja posłuży przez lata.

 

Jak zachować higienę po zabiegu implantologicznym?

Samo wstawienie implantu zębowego nie zagwarantuje tego, że nie pojawia się komplikacje związane ze złą higieną jamy ustnej. Tak samo jak żywy ząb czy dziąsła wymagają odpowiedniej dbałości o higienę jamy ustnej, tak też w przypadku implantu należy:

  • regularnie myć zęby,
  • wspomagać się łagodnymi środkami myjącymi dostępnymi w sprzedaży dezynfekującymi jamę ustną i odpowiednio dobranymi szczoteczkami do zębów,
  • wspomagać higienę nićmi dentystycznymi.

 

Implantologia otwiera drzwi na nowe możliwości

Dzięki implantologii otwierają się drzwi na nowoczesne rozwiązania uzupełnienia ubytków zębowych. Szczególnie w przypadku młodych, zdrowych osób takie rozwiązanie może sprawić, że nie będą oni popadali w depresję ze względu na mało estetyczne uzębienie z ubytkami. Dzięki temu, że implantologia warszawa http://odentimplanty.pl/ opracowała nowy sposób, bezpieczny sposób na uzupełnienie uzębienia, wielu pacjentów korzystających z takiej możliwości. Wiele osób decyduje się na implant w tej formie, zamiast noszenia sztucznej protezy ruchomej. Ze względu na koszta związane z opłaceniem implantu zębowego i wizyt specjalistycznych nie każdy pacjent może sobie na niego pozwolić. Jednak w przypadku przednich zębów, dla wielu osób pomimo wyzwania finansowego nie jest problemem zaoszczędzenie kwoty około trzech tysięcy złotych. Implantologia zajmująca się odbudową stałego uzębienia rozwija się bardzo dynamicznie. Powstaje dzięki temu wiele nowych klinik stomatologicznych, w których są wykonywane zabiegi specjalistyczne. Rekonwalescencja po zabiegu implantologicznym trwa jakiś czas, tak więc pacjent decydujący się na takie rozwiązanie musi uzbroić się w cierpliwość, zanim otrzyma w pełni implant z koroną porcelanową.