INTERNET NIE WSZĘDZIE OBECNY

Tam, gdzie nie dochodzi Internet podobno kończy się cywilizacja, na szczęście przed erą wszechobecnego Internetu wymyślono wiele rozwiązań, które zapewniały łączność ze światem. Jedną z takich rzeczy były połączenia telefoniczne, do których kable do dzisiaj znajdują się tam, gdzie nie zawsze dociera Internet dobrej przepustowości. W miejscach, w których zastosowanie technologii VOiP’owej jest niemożliwe możliwa do zainstalowania jest klasyczna centrala pbx, do której podłączonych może być wiele linii telefonicznych, jak również która umożliwia porozumiewanie się wewnątrz firmy za pośrednictwem połączeń tzw. wewnętrznych, zazwyczaj bezkosztowych.

BEZKOSZTOWA TELEFONIA

Ze względu na popularyzację rozwiązań Internetowych przy jednoczesnym braku ich dostępności we wszystkich lokalizacjach oferty operatorów telefonii analogowej mimo spadku ich popularności nadal są konkurencyjne w stosunku do siebie, zaś klienci: zarówno indywidualni jak i biznesowi, mogą liczyć na oferty dopasowane do swoich potrzeb. Pomimo, że według niektórych coś, co zostało zastąpione nową technologią staje się przeżytkiem klasyczna centrala pbx doskonale spełnia swoją funkcję nawet teraz, kiedy realną konkurencją stały się centrale IP. Dzięki swojemu zaawansowaniu technologicznemu, które wciąż postępuje klasyczna centrala może zaoferować użytkownikom niepodważalnie wysoką jakość rozmów w połączeniu z komfortem użytkowania, eksploatowania i dbania o urządzenia zapewniające ciągłe funkcjonowanie wszystkich linii.

Ponadto istnieje również możliwość prowadzenia rozmów tak zwanych wewnętrznych, które w każdej dużej firmie prowadzone są codziennie z dużą częstotliwością, swobodnego przekierowywania rozmów oraz ustanawiania urządzeń dodatkowych, np. faksu. Zdawać by się mogło, że może o ile centrala pbx w porównaniu do centrali IP nie jest gorsza, to jednak jest mniej zaawansowana technologicznie. W tym jednak przypadku, centrale są wciąż unowocześniane i modernizowane tak, aby spełniały najwyższe standardy. Twórcy nie porzucili tej technologii, podjęli się za to rozwijania równolegle drugiej, opartej o rozwiązania internetowe. Dzięki temu mamy obecnie na rynku dwa, niezwykle funkcjonalne rozwiązania.