Jak wybrać naturalny szampon do włosów?

Wybranie odpowiedniego szamponu do włosów może być wyzwaniem. Musimy przede wszystkim znać potrzeby naszych włosów, a także wiedzieć jaki rodzaj skóry mamy. Bardzo często najlepsze dla każdych włosów i każdego rodzaju skóry są naturalne szampony do włosów. To dzięki ich łagodnemu i naturalnemu składowi możemy bez obaw zastosować go u prawie każdej osoby, a także u dzieci.

Jak wybrać naturalny szampon do włosów? Przede wszystkim sprawdzić skład danego produktu. Przede wszystkim naturalne szampony do włosów nie powinny zawierać SLS – Sodium Lauryl Sulfate, który należy do mocnych detergentów anionowych. SLS zawiera większość szamponów, żeli pod prysznic, mydeł, płynów do mycia naczyń i wiele innych. SLS powoduje podrażnienia, a w wyniku używania takiego szamponu nasza skóra głowy może zacząć się przetłuszczać. To może doprowadzić także do powstania łupieżu. Dobry szampon do włosów powinien oczyszczać włosy i skórę, ale nie narażać jej na uszkodzenia. Dobre naturalne szampony do włosów nie posiadają w składzie SLS. Ten składnik jest zasadniczo dodawany do mycia wszystkiego, a tego nie chcemy dla naszych włosów i skóry.

Nie zawsze jednak drogie szampony nie posiadają tego składnika. Warto zawsze czytać skład kosmetyków, bo tylko to da nam gwarancję, że kupimy produkt naprawdę jak najbardziej naturalny.

Jak wybrać naturalny szampon do włosów? Dla włosów suchych niezbędne są składniki nawilżające takie jak masło shea, olej kokosowy, rozmaite olejki pochodzenia roślinnego.

Dla włosów przetłuszczających się należy szukać czegoś o działaniu ściągającym, więc warto szukać w składzie rumianku, szałwi, rozmarynu czy olejku cytrusowego. Dla każdego rodzaju włosów dobre będą szampony zawierające witaminy, antyoksydanty, naturalne olejki i białka.

Jak wybrać naturalny szampon do włosów? Należy zacząć od rozpoznania rodzaju naszych włosów i skóry głowy. Potem dobrać skład kosmetyku tak, zeby odpowiadał naszym potrzebom. Należy także unikać silikonów, ale naturalne szampony do włosów nie powinny ich posiadać.