Nity zrywalne – najpopularniejsze i najpowszechniej stosowane przy nitowaniu

Nitowanie, czyli łączenie ze sobą poszczególnych elementów, wymaga użycia nitownicy oraz wkładanych w nią specjalnych elementów łącznych, czyli nitów. Nitowanie jest znane już ludziom od wieków. Jednak w dzisiejszych czasach, dzięki zaawansowanej technologii, która stale się ulepsza, nie trzeba już ręcznie dobijać złączy młotkiem.

Nity zrywalne są najpowszechniej stosowanym rodzajem tego typu złączy. Mogą być one stalowe, aluminiowe, nierdzewne lub miedziane. Dzięki nim można połączyć dowolną ilość materiałów. Do najpowszechniej wybieranych należą nity aluminiowe. Są one najbardziej uniwersalne, mogą być używane w częściach motoryzacyjnych, w klimatyzacji, metalowych konstrukcjach. Tuleja tych nitów jest zawsze aluminiowa. Co do gwoździa –może być wykonany z ocynkowanej lub nierdzewnej stali. nity zrywalne nierdzewne charakteryzują się dużą wytrzymałością połączenia. Mogą być stosowane przy różnego rodzaju pracach. nity zrywalne miedziane także mogą być wszechstronnie wykorzystywane. Są to nity posiadające płaskie łby, których gwoździe są wykonane z brązu lub stali. Nity zrywalne stalowe zaś są konstruowane z myślą o sytuacjach, w których należy otrzymać maksymalnie wytrzymałe i twarde połączenie. Nity te dzielą się na standardowe, strukturalne oraz szczelne. Całość nitu jest tworzona ze stali nierdzewnej albo ocynkowanej. Bardzo dobrze nadają się do produkcji ogrodzeń i bram oraz mebli.

Nasza oferta zawiera wszystkie wymienione rodzaje nitów zrywalnych. Na życzenie klienta, lakierujemy nity na dowolny kolor. Oferujemy nity zrywalne najlepszych producentów. Są to solidne, wytrwałe elementy złączne, które sprawdzają się w każdej sytuacji. Proponujemy atrakcyjne ceny, zwłaszcza przy dużych zamówieniach, na większą liczbę sztuk. Ponadto, służymy fachową i profesjonalną pomocą przy dobieraniu odpowiedniego rodzaju nitów.