Nowe życie po przeszczepie

Transplantacja całkowicie izolowanych wysp trzustkowych to dzisiaj pewnego rodzaju alternatywa, która pozwala nas uchronić od całkowitego przeszczepu trzustki. Przeszczep wysepek trzustkowych to przede wszystkim dobre rozwiązanie i w pełni nowoczesna metoda leczenia wybranej grupy chorych, którzy zmagają się na co dzień z cukrzycą typu. W ten sposób chory może być chroniony od wielu różnych powikłań, które potrafią negatywnie wpłynąć na jego zdrowie. Musimy mieć to na uwadze, ponieważ w ten sposób można w normalny sposób doprowadzić do produkcji insuliny bez konieczności stosowania zastrzyków, czyli każdej innej formy zastępczej. Ponieważ zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta, można go wykonać bezpiecznie. Oczywiście jest to lepsze wyjście niż przeszczep trzustki, ponieważ w ten sposób nie dochodzi do powikłań i innych problemów klinicznych.

Czym jest transplantologia

Transplantologia to nauka, która wciąż się rozwija, dając coraz wiele dobrych rozwiązań. Warto pamiętać, że przeszczep wysepek trzustkowych pozwala na leczenie i jeśli dana osoba cierpi na cukrzycę, to jest w stanie podjąć ona odpowiednie szybkie działania pomagające w leczeniu. Wtedy choroba nie ma tak dużego wpływu na nasze życie i normalne funkcjonowanie. To właśnie dlatego wspomniany przeszczep wysepek trzustkowych jest taki ważny i chwalą go pacjenci, ponieważ daje to im szansę na walkę z chorobą.

Poprawa jakości życia

Jakość życia osób chorych na cukrzycę bardzo szybko podnosi się przez co, wysepki są w stanie produkować normalną dawkę insuliny, która wpływa pozytywnie na poziom cukru we krwi. W ten sposób nie występują też groźne dla zdrowia komplikacje cukrzycowe, czyli choroby serca, nerek, udar czy uszkodzenie wzroku. Pamiętajmy, że cukrzyca typu 1 potrafi doprowadzić, do dużego niedoboru insuliny w organizmie Stopień zaawansowania choroby, potrafi bardzo mocno wdać się ludziom we znaki. Wiele osób nie wierzy w całkowite wyleczenie, jednak z pomocą przeszczepu jest