Oferta monitoringu domu

Nasza oferta jest kierowana do każdego, kto myśli o założeniu kamer w pomieszczeniach, niezależnie czy w mieszkaniach, firmach, czy ma to być monitoring domu. Zainstalowanie kamer w pomieszczeniach zapewnia stały podgląd obrazu, niezależnie od miejsca pobytu. monitoring domu z pewnością da poczucie bezpieczeństwa właścicielom, zwłaszcza, gdy pozostawiają oni posesję bez opieki na dłuższy czas. Mając stały wgląd w wnętrze domu, ludzie mają pewność, że ich mienie pozostaje bezpieczne i nienaruszone.

Jak działa monitoring domu

Kamery zamontowane w domu stanowią dopełnienie systemu zabezpieczeń, jaki mogą stanowić alarmy. Obraz rejestrowany przez kamery daje pełny podgląd tego, co dzieje się na terenie posesji. W domach prywatnych, decydując się na założenie kamer, należy wziąć pod uwagę, by były one umieszczone dyskretnie, a także by nie psuły ogólnego wizerunku pokoi czy innych pomieszczeń. Przed wyborem rodzaju monitoringu, należy jasno określić wymogi mu stawiane. Należy także rozważyć, ile pomieszczeń w domu czy mieszkaniu ma podlegać pod stałą obserwację. Oczywiście, im więcej pomieszczeń ma być monitorowane, tym wyższe są koszty instalacji całej konstrukcji.

Monitoring instalowany w domu może być analogowy bądź cyfrowy. Systemy analogowe są nadal bardzo powszechnie stosowane. Istotną rolę odgrywa tu odpowiednie rozmieszczenie kamer. Przy wyborze miejsca instalacji kamery, należy rozważyć, z których miejsc ma być dokładnie rejestrowany obraz, a także, co ma być widoczne na otrzymanym obrazie. Jeżeli chodzi jedynie o podgląd, można z powodzeniem zainstalować kamerę o nieco niższej rozdzielczości. Jeżeli zaś kamera ma zapisywać detale, jak twarz, powinna mieć możliwość pracy w wyższej rozdzielczości.

Drugą opcją jest instalacja monitoringu cyfrowego, który o jest zdecydowanie nowocześniejszy od analogowego. Używane są przy nim kamery megapikselowe, co zapewnia wysoką rozdzielczość zapisywanego obrazu. Często zdarza się, że wybór monitoringu domu cyfrowego pozwala na montaż mniejszej ilości kamer, gdyż obraz z megapikselowej kamery możliwy jest do powiększania bez utraty ważnych detali.