Po co jest coaching?

Coach pomaga w rozwoju oraz osiągnięciu satysfakcjonujących rezultatów własnej pracy przez klienta, jednocześnie bezwzględnie przestrzega kodeksu etycznego. Etyka to dla dobrego coacha świętość. Dba o dobro osób korzystających z jego pomocy, przestrzega zasady poufności. Nie musisz się obawiać, że cokolwiek z Twoich rozmów z takim trenerem ujrzy światło dzienne, obowiązuje ścisła poufność. coaching menedżerski koncentruje się na celach, które wybrał klient, chcący rozwijać swoja karierę zawodowa w świecie biznesu. Coach przy tym dostosowuje się do jego indywidualnych potrzeb. Nie narzuca swojego zdania, szanuje odmienność poglądów, a w szczególnych przypadkach kieruje do innych profesjonalistów (terapeuty lub lekarza).

Kto może skorzystać z pomocy takiego trenera?

Z tego typu pomocy w rozwoju umiejętności zawodowych może skorzystać praktycznie każdy, kto chce się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności, a także rozwinąć w pełni swój potencjał zawodowy. I tutaj sprawdza się coaching menedżerski. Coach w czasie współpracy z klientem racjonalnie i proporcjonalnie do potrzeb wykorzystuje swoje umiejętności i wiedzę. Jest świadomy swoich mocnych stron oraz ograniczeń. Stara się być na bieżąco w kwestii nowych standardów związanych z jego pracą, technologii i wymogów prawnych. Dba o rozwój własny i rozszerzanie swoich umiejętności poprzez lekturę, kontakty i szkolenia.

Przy tym bardzo dba o zasady związane z etyką. Każde Twoje spotkanie z coachem i każda rozmowa jest ściśle poufna. Trener nie ma prawa wyjawić nikomu treści rozmów, które obywają się podczas takich spotkań. Dobry trener słucha, a nie prowadzi rozbudowane monologi. Zachęca, nie naciska. Warto skorzystać z usługi takiej jak coaching menedżerski ponieważ dobry coach pozwala podopiecznemu być tak dobrym, jak tylko potrafi, nie staje na drodze do jego doskonałości, a wręcz leciutko popycha go w ta stronę przy użyciu odpowiednik technik. Odwołuje się do motywacji, nie daje nigdy gotowych rozwiązań i cudownych metod postępowania. Pozwala klientowi być sobą, nie podporządkowuje go sobie. Profesjonalny coach jest katalizatorem zmian i możesz mieć pewność, ze rozwinie Twoje umiejętności zawodowe.