Pracownia architektoniczna, czyli najważniejsze aspekty

Pracownia architektoniczna jest miejscem realizacji zadań obejmujących inwestycje budowlane w zakresie projektowania.

Nowoczesna pracownia architektoniczna

Nowoczesna pracownia architektoniczna to również firma, w której architekt jako specjalista w dziedzinie budowlanej, projektuje oraz traktuje te czynności jako sztukę designu.

W pracowni tej projektowane są budynki mieszkalne, biurowe, apartament owce, budynki użyteczności publicznej, pensjonaty, zespoły domów jednorodzinnych, hotele czy też ośrodki sportowe. Architekci mogą w ramach swojej działalności projektują również wnętrza. W takim sensie pracownia architektoniczna może zajmować się również urządzaniem oraz przebudową sklepów, agencji reklamowych, biur, willi, apartamentów czy restauracji.

Poza tym typowym projektowaniem pracownia architektoniczna może podejmować działania, które obejmują sprawowanie kontroli technicznej utrzymania obiektów budowlanych. Kompetencje te wpisują się albowiem w uprawnienia budowlane w zakresie projektowania.

Pracownia architektoniczna, a urealnienie marzeń

W pracowni architektonicznej dochodzi do urealniania marzeń Klientów, a jednocześnie przelewaniem na papier ich pomysłów. Oferują również budowę budynków jednorodzinnych, usługowych oraz obiektów sportowych.

Pracownia architektoniczna, a modernizm i konceptualizm

Kierujemy się zasadami modernizmu, konceptualizmu (podporządkowania budynku jednej idei), jak również minimalizmu – „mniej znaczy więcej”. Nadal nieprzezwyciężona jest dla nas architektura skandynawska. Odczuwamy potrzebę popularyzacji budownictwa pasywnego. Jesteśmy promotorami domów tanich w użytkowaniu, niedrogich w budowie, prostych konstrukcyjnie, z zastosowaniem rozwiązań, które w krótkim czasie mogą się zwrócić, domów o prostej ponadczasowej stylistyce. Dzięki kompaktowym bryłom nasze domy są energooszczędne (powierzchnia przegród zewnętrznych do ogrzewanej kubatury) lecz też mogą być wznoszone na niewielkich działkach.

Jesteśmy zwolennikami zrównoważonego rozwoju oraz ekologicznych rozwiązań. Posiadamy ogromne doświadczenie w projektowaniu budynków pasywnych.

Naszą pasją jest odkrywanie oraz przywracanie życia niedocenianych przez rynek „perełkom” architektonicznym, obiektom o niebagatelnej wartości urbanistycznej, z realistycznymi perspektywami wykorzystania na cele mieszkaniowe albo komercyjne. Zajmujemy się również rewitalizacją obiektów o różnej skali, zaczynając od poddaszy, poprzez opuszczone dworce kolejowe, kończąc na budynkach post-industrialne.

Pracownia architektoniczna, a twórczość projektowa

Na naszą twórczość projektową składa się dużo różnorodnych czynności, których skończonym i namacalnym rezultatem jest powstała w naturze architektura, zaprojektowane oraz zrealizowane wnętrza, a także mebel i obraz, których wartość sprawdza się w funkcjonowaniu i odbiorze estetycznym.

Krótkie podsumowanie ukierunkowane na pracownia architektoniczna

Wyróżniamy się podejściem projakościowym, to jest zapewnieniem naszym Klientom profesjonalnej obsługi projektowej na odpowiednio wysokim poziomie, która oparta jest na realizacji indywidualnych potrzeb, określonych na wstępnym etapie naszej współpracy poprzez cały okres naszej współpracy od koncepcji do zakończenia prac wykończeniowych.