Przedszkola na warszawskim Ursynowie

Wiele mówi się obecnie o tym, że w państwowych przedszkolach nie ma już miejsc dla dzieci. Niestety, z uwagi na brak funduszy przedszkola mogą przyjąć jedynie ograniczoną ilość dzieci i są to dzieci wybierane z klucza finansowego. Przede wszystkim, pierwszeństwo mają zawsze dzieci samotnych rodziców, a także osób które osiągają najniższy dochód na osobę w gospodarstwie domowym. Czym różnią się przedszkola państwowe od prywatnych i które z nich są lepsze?

Przedszkola państwowe

Państwowe przedszkola Warszawa Ursynów charakteryzują się przede wszystkim swoją korzystną ceną. Część opłat ponosi samorząd.

Znajdują się one pod opieką kuratorium oświaty oraz ministerstwa edukacji narodowej, dzięki czemu można liczyć na wybór najlepszych pedagogów, którzy cały czas się dokształcają i uczą swojego zawodu.

Przedszkola zawsze posiadają duże i wygodne place zabaw dla dzieci, na których może się na raz bawić nawet cała grupa.

Jedna grupa dzieci zawsze pilnowana jest przez dwie panie przedszkolanki, które zajmują się nimi przez cały dzień.

W przedszkolach państwowych zazwyczaj funkcjonuje również własna samodzielna kuchnia, która przygotowuje posiłki. Wpływa to bardzo korzystnie na cenę obiadów w przedszkolu.

Przedszkola prywatne

przedszkola warszawa ursynów prywatne niestety kosztują znacznie więcej od tych państwowych. Za wszystkie dodatkowe zajęcia i warsztaty rodzice również muszą zapłacić.

Często zatrudniają one osoby zaraz po studiach i grupą dzieci zajmuje się jedna pani opiekunka.

Zdarzają się również grupy składające się z dzieci w różnym wieku.

Niekiedy przedszkolom tym brakuje placów zabaw i miejsca, gdzie dzieci swobodnie mogłyby się bawić na zewnątrz.

Posiłki zazwyczaj dowożone są przez firmy cateringowe, co wpływa niekorzystnie na ich cenę.

Wybór pomiędzy przedszkolami nie należy niestety do rodziców, ponieważ w większości są oni skazani na przedszkola prywatne. Na szczęście na Ursynowie funkcjonuje kilka bardzo dobrych przedszkoli prywatnych, którym można powierzyć swoje dziecko bez problemu.