Wymienniki przeciwprądowe spiralne

Wymienniki ciepła bardzo dużo mówi się o tych rozwiązaniach domowych. Wiele tego typu urządzeń nie jest szczególnie skomplikowana, dlatego też pod względem budowy wymienniki ciepła przeciwprądowe spiralne, nie są szczególnie wyróżniające. Budową mogą przypominać nam wymienniki krzyżowe, które mimo wszystko kojarzą nam się z kilku bardzo istotnymi wadami. Na szczęście te wymienniki ciepła nie mają większość wad swoich poprzedników. Mamy więc do czynienia ze sprzętem typowo uniwersalnym pod każdym względem. Pierwszą ważną cechą jest szczelność całej konstrukcji, ponieważ obudowa jest naprawdę solidna mamy wrażenie, że tego typu wymienniki powietrza są ciekawym wyborem.

Szczelność daje pełną wydajność

Prosta obudowa to jednak nie wszystko, ponieważ wymienniki przeciwprądowe spiralne dzięki szczelności swojej konstrukcji, nie ulegają zjawisku szronienia, a co za tym idzie, nie trzeba w tych produktach, stosować jakiś dodatkowych źródeł energii, która nie pochodzi z układu. To bardzo ważne i istotne, ponieważ układ działa samodzielnie. Niestety jest to urządzenie dość duże i drogie. Wymiennik w budowie posiada folię aluminiową, która jest zwijana w formę walca. Powoduje to wydłużenie czasu, zanim powietrze przepływające przez urządzenie dotrze do nas. Duży rekuperator to jednak nie zaleta a wada, ponieważ jego montaż jest problemowy.
wymienniki ciepła” />
Oczywiście inwestorzy pomimo wielu wad samego wymiennika, chętnie zgadzają się na takie rozwiązanie. Nie w każdym domu jednak to urządzenie się sprawdzi, choć jest pewne, że moc przez cały czas pozostanie ta sama podobnie jak wydajność.

Wady nie są najważniejsze

To sprawia, że wady mogą być mało znaczące rzadko który system pozwala na całkowitą ochronę przed szronieniem i w tym wypadku urządzenie spełnia swoją funkcję bo ma wymienniki ciepła. Praktyczne rozwiązania mogą więc okazać się najlepsze, ale jeśli nam się taki wymiennik nie podoba zawsze, możemy postawić na mniejsze urządzenie, ale to odbije się między innymi na wydajności. Sami więc musimy zdecydować jakie